STAVEBNÍ PROJEKTY

...věnujeme se především rezidenčním projektům, ale nejenom těm. Projektová dokumentace je základem pro přípravu a realizaci Vašeho stavebního záměru.

STAVEBNÍ PROJEKTY

Věnujeme se především rezidenčním projektům, ale nejenom těm. Nabízíme Vám zpracování individuálního projektu rodinného domu, změnu dispozice Vašeho stávajícího bydlení či rekonstrukci rodinného domu nebo bytu.
Pokud nemáte jasnou představu o Vašem budoucím bydlení, můžete se inspirovat našimi typovými architektonickými studiemi, které rádi dopracujeme do konečné podoby dle Vašich potřeb. U individuálního projektu rodinného domu Vám navrhneme dům přesně podle Vašich představ, zpracujeme podrobnou architektonickou studii a výsledek Vám odprezentujeme pomocí fotorealistických vizualizací příp. animace nebo virtuální prohlídky. Na základě prvních nákresů a konzultací vytvoříme orientační představu o Vašem domě, bude nás zajímat předpokládaná velikost, počet místností, koupelen, garáž atd. V neposlední řadě také Vaše představa o orientační ceně stavby a energetické náročnosti budovy. Výsledkem bude projektová dokumentace, stavební projekt a to nejčastěji v podobě dokumentace pro společné řízení (tedy umístění stavby + stavební povolení).

Co projekt (rodinného nebo bytového domu) obsahuje?

 • půdorysy, které řeší dispoziční uspořádání stavby
 • výpis jednotlivých místností a jejich ploch
 • architektonické pohledy včetně barevného a materiálového řešení
 • základní 3D vizualizace exteriéru stavby
 • situaci stavby na pozemku s návaznostmi na světové strany
 • návaznosti na technickou infrastrukturu
 • základní propočet investičních nákladů dle obestavěného prostoru

Jaké jsou stupně projektové dokumentace?

 • dokumentace pro územní řízení, umístění stavby (DUR)
 • dokumentace pro stavební povolení (DSP)
 • dokumentace pro ohlášení stavby (DOS)
 • dokumentace pro vydání společného povolení (DUSP)
 • dokumentace pro výběr zhotovitele (TENDR)
 • dokumentace pro provedení stavby (DPS)

 

Kolik stavební projekt stojí?

Vždy Vám rádi zpracujeme nezávaznou cenovou nabídku dle požadovaného rozsahu zakázky. Cena je velmi individuální a záleží na všech okrajových podmínkách, které do projektu zahrneme. Tedy zjednodušeně na předpokládaném čase, který dané práci věnujeme. 

Jak na to?

Snažíme se zpracovávat projekty tak, jak by se zpracovávat měly. Pokud hledáte jen to nejnutnější ke stavebnímu povolení, v tom Vám bohužel nepomůžeme. Pokud ale potřebujete dobrý projekt za rozumnou cenu, neváhejte nás kontaktovat. Nejprve domluvíme úvodní schůzku - nejlépe přímo na místě plánované novostavby nebo rekonstrukce. Vše si zdokumentujeme, pohovoříme spolu o Vašich představách, možnostech a kam by naše spolupráce měla směřovat, co přesně by mělo být výsledkem naší práce. Následně upřesníme rozsah potřebných prací, abychom určili cenu naší práce, platby, termíny a to vše sepíšeme ve smlouvě o dílo.
Pokud již architektonickou studii máte, pokračujeme či navazujeme projekčními pracemi. Studii propracujeme do větších detailů, danou stavbu doladíme technicky a vznikne projektová dokumentace - DUR, DUSP nebo DUSP.
Ať už stavíte svépomocí nebo budete svůj stavební záměr řešit dodavatelsky "na klíč", vždy je vhodné nechat si zpracovat také dokumentaci pro provedení stavby. Podle stavebního povolení se sice teoreticky postavit dům dá, ale většinu věcí budete řešit během realizace tzv. za pochodu a to sebou přináší řadu komplikací, delší čas realizace, žměny a hlavně vícenáklady. Dokumentace pro provedení stavby je přesnější, ve větším měřítku, obsahuje výkazy výměr, detaily stavby a její podrobný popis. Ve výsledku Vám šetří čas a především peníze. Podle dobré projektové dokumentace následně technický dozor investora ohlídá, aby bylo vše řádně provedeno a za domluvenou cenu.

Jaký je rozdíl mezi typovým a individuálním projektem rodinného domu?

Typový projekt je vhodný pro stavebníky, kteří nemají jasnou představu o svém budoucím domově a chtějí ušetřit finance za projektovou přípravu. Slouží klientům především pro inspiraci. Z katalogů rodinných domů se rozumná dispozice i vzhled domu vybrat dá, ale s úsporou financí za projektovou část to není vždy tak jednoznačné. Málokdo si vybere typový projekt beze změny. Typový projekt totiž neřeší konkrétní požadavky klienta a není zohledněno ani umístění na jeho pozemek. Všechny potřebné změny projektu jsou potom za nemalé příplatky, díky kterým se po více úpravách přiblíží typový projekt cenou tomu individuálnímu.
Individuální projekt rodinného domu je oproti typovému o trochu dražší a je vhodný především pro stavebníky, kteří jasnou představu mají a chtějí si svůj vysněný domov doladit k obrazu svému a to do posledního detailu. Individuální projekt je projekt na míru a je pravým opakem typového projektu. Individuální projekt vzniká postupným zhmotněním představ klienta. Zohledňuje podmínky konkrétního pozemku, prostoru a také financí.

Jaké jsou výhody a nevýhody typových a individuálních projektů?

TYPOVÝ PROJEKT

+ kompletní projektová dokumentace domu
+ rychlost dodání typového projektu
+ základní cena projektu
- všechny změny jsou vícepráce
- pevně dané technické a materiálové řešení
- nejsou zohledněny požadavky územního plánu
- nutné doprojektovat umístění na konkrétní pozemek
- nutné doprojektovat napojení na technickou infrastrukturu

 

 

INDIVIDUÁLNÍ PROJEKT

+ řeší konkrétní potřeby a představy klienta
+ respektuje možnosti a potřeby daného pozemku
+ respektuje podmínky dané lokality
+ možné řešit ve více variantách
+ aktuální materiálové i technické řešení
+ řeší napojení na technickou infrastrukturu
+ kompletní a komplexní řešení projektu
delší časová náročnost přípravy projektu
vyšší cena projektu